Ozdoby na stół weselny – 6 ciekawych inspiracji

Przyjęcie weselne to bardzo ważne wydarzenie. Goście zwracają uwagę na wygląd i wystrój sali. To ona zostanie uwieczniona na zdjęciach. Warto zadbać o to, by stworzyć tam niepowtarzalny i elegancki klimat. Z tego powodu tak ważne są wszystkie elementy dekoracji, a także ozdoby na stół weselny. Oto 6 ciekawych inspiracji, które pozwolą ci zadbać o piękny wygląd tego wnętrza.

Stoły bardzo ważny element sali weselnej

Główną rolę w każdej sali weselnej grają stoły. To przy nich goście spędzają najwięcej czasu: jedzą, rozmawiają i wznoszą toasty. Są także elementem dużej części weselnych fotografii. Warto zadbać, by prezentowały się one jak najlepiej. Z tego właśnie powodu tak ważny jest przemyślany wybór dekoracji. Muszą one korespondować nie tylko z wystrojem sali, ale także nie mogą być oderwane od ozdób na stół weselny Pary Młodej. Kilka miesięcy przed weselem zacznij planować dekoracje na stoły.

Zachowaj umiar w dekoracjach

Najważniejszą zasadą, jaką musisz się kierować, jeżeli chodzi o ozdoby na stół weselny, jest umiar. Pamiętaj, że dekoracje to niejedyny element stołu. Oprócz nich znajdzie się na nim także jedzenie, butelki, karafki, czy talerze i sztućce. Wszystkie te rzeczy zajmą całkiem sporo miejsca. Dodatkowo goście muszą czuć komfort i mieć przestrzeń.

Już samo nakrycie stołu powinno stanowić dekorację i być jak najbardziej estetyczne i eleganckie. Przemyśl wybór obrusów. Zastanów się, czy położyć na nich bieżnik. Ułożenie i kolor serwetek są równie ważne. Dużą popularnością na weselnych stołach cieszą się żywe kwiaty. Pięknie się prezentują i ożywiają wnętrze. Przemyśl, w którym miejscu stołu je ustawić. Weź pod uwagę także ich wysokość. Zbyt duże mogą zasłaniać gości i przeszkadzać im w swobodnej rozmowie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze winietek

Usadzanie gości weselnych przy stołach to powszechny zwyczaj. Pozwala to uporządkować przyjęcie, zapobiega zamieszaniu przy wejściu do sali weselnej oraz jest wyrazem szacunku do zaproszonych. Usadzenie pozwala także zgromadzić przy jednym stole ludzi, co znacznie ułatwia dobrą weselną zabawę. Warto przed salą albo zaraz przy jej wejściu zadbać o estetyczną i czytelną tablicę z planem usadzenia zaproszonych osób. Powinna być ona przejrzysta, tak by każdy szybko odnalazł swój stół i miejsce przy nim.

Ozdoby na stół weselny, a także elementy porządkujące to oczywiście winietki. Te małe karteczki, zaraz po planie stołów ułatwiają gościom zajęcie właściwego miejsca. Pełnią one także charakter dekoracyjny. Z tego powodu muszą być spójne ze wszystkimi dekoracjami.

Wesele ma motyw przewodni, warto go zaakcentować na winietkach poprzez dobór koloru lub motywu (np. motyw liści na winietkach, kiedy zabawa jest organizowana w stylu boho lub karteczki z czerwonym akcentem, gdy motywem przewodnim jest właśnie ta barwa). Zadbaj również o atrakcyjne, a jednocześnie czytelne fonty. Gościom będzie miło, jeżeli zobaczą swoje nazwisko napisane ciekawą i wyraźną czcionką.

Co może dekorować stół weselny?

Ozdoby na stół weselny, to nie tylko kwiaty, czy świece. Doskonałą dekorację mogą stanowić butelki z alkoholem. Estetyczne zawieszki, czy eleganckie naklejki w odpowiednim wydaniu na pewno przyciągną uwagę zaproszonych gości. Pamiętaj, żeby zamówić etykiety drukowane na dobrej jakości papierze najlepiej kredowym. Zarówno zawieszki, jak i naklejki powinny nawiązywać do motywu przewodniego.

Może się na nich powtórzyć grafika wykorzystana już przez ciebie na zaproszeniach. Na tych karteczkach powinny się też znaleźć imiona Młodej Pary oraz data ślubu. Fajnym akcentem jest umieszczenie zabawnego wierszyka lub kilku krótkich zdań, skierowanych do gości, które zachęcą ich do zabawy.

Czym się kierować przy wyborze dekoracji stołów?

Zastanawiasz się, co powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze ozdób na stół weselny? Po pierwsze wygląd sali. Rustykalne dekoracje w nowoczesnej sali, wyglądają mało estetycznie. Po drugie kolor dominujący w miejscu zabawy. Sala jest biała? Masz dużą dowolność w doborze barw i dodatków.

Zdarza się jednak, że niektóre pomieszczenia mają bordowe, szare, czy zielone ściany. Tutaj już dobór kolorystyczny ozdób na stół może okazać się trudniejszy. Warto pomyśleć o tym wcześniej i przygotować kilka próbnych dekoracji (np. 3 winietki w różnych kolorach), porozstawiać i sprawdzić, jak będą się prezentowały i czy będą tworzyć spójną całość.

Po trzecie rozmieszczenie winietek, czy butelek, jak to już zostało wspomniane wcześniej, powinny być z jednej strony widoczne, a z drugiej ustawione tak, by nie zasłaniać innych gości lub w przypadku winietek, by ich ciągle nie strącać i nie przewracać.

Jak udekorować stół Pary Młodej?

Jakie ozdoby na stół weselny Pary Młodej wybrać? To jedno z najważniejszych miejsc całej uroczystości. Na nim przez większość imprezy skupi się wzrok wszystkich zaproszonych gości. Niewielki bukiet z kwiatami i świece w ozdobnych kandelabrach to dobry pomysł, pod warunkiem, że nie zasłaniają gościom widoku Młodych. Winietki natomiast powinny być utrzymane w tym samym stylu, co te na stołach gości, ale powinny być równocześnie nieco bardziej ozdobne i okazałe, po to, by podkreślić, że to miejsce najważniejszych osób. Dobrym pomysłem jest też zamówienie personalizowanych butelek na alkohol, który będzie stał na stole Młodej Pary.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl