Jaka jest rola papeterii ślubnej? Sprawdź, dlaczego warto poświęcić czas, wybierając zaproszenia, winietki i plan stołów

Jaka jest rola papeterii ślubnej? Sprawdź, dlaczego warto poświęcić czas, wybierając zaproszenia, winietki i plan stołów

Pożądany charakter wesela, popularnie zwany jego motywem przewodnim, wymaga od Młodej Pary przemyślanych rozwiązań - na efekt końcowy składają się najmniejsze szczegóły i to właśnie im należy poświęcić szczególną uwagę. Zapraszani przez Państwa Młodych goście pierwsze zdanie o planowanej zabawie wyrabiają sobie, patrząc na zaproszenia ślubne.

Papeteria ślubna

Szata graficzna zaproszeń ślubnych stanowi zapowiedź kompletnej papeterii ślubnej, z jaką goście spotkają się w dniu ślubu, dlatego tak ważne jest, by były z nią spójne. Zastanawiasz się, jakie dodatkowe funkcje spełnia zaproszenie na ślub? Przede wszystkim - może stanowić inspirację dla gości w zakresie wyboru upominku lub pamiątki dla Pary Młodej. Poznaj pozostałe elementy dekoracji, które spełniają praktyczne zadania i dodatkowo - współgrają z zaproszeniami na ślub i przekonaj się, jakie trendy szczególnie wyróżniają się w nadchodzących sezonach.

Organizacja sali weselnej

Organizacja sali weselnej może być trudna, zwłaszcza jeśli liczba zaproszonych gości jest wysoka. Warto zadbać o komfort uczestników i umożliwić im sprawne zajęcie miejsc, w taki sposób, by każdy z nich znalazł się w towarzystwie osób, z którymi łączą go wspólne tematy do rozmów. Decydując się na winietki, zaplanujesz rozmieszczenie gości odpowiednio wcześniej. Niewielkie karteczki z imionami doskonale sprawdzą się zarówno podczas dużego, jak i małego wesela, pozwalając rodzinie i przyjaciołom szybkie odnalezienie swojego miejsca.

Duża sala weselna jest szczególnie trudna w organizacji, a winietki często wprowadzają więcej zamieszania niż porządku - goście zaczynają krążyć pomiędzy stołami, szukając karteczki ze swoim nazwiskiem, tworząc niepotrzebny chaos. Zastanawiasz się, czy można uniknąć takiej sytuacji? Z pomocą przyjdzie Ci proste, efektowne i skuteczne rozwiązanie.

Niezbędny element dekoracji

Plan stołów, bo o nim mowa, najczęściej ma formę zdobionej w stylu wesela tablicy, na której zamieszczone są informacje na temat rozmieszczenia gości - imiona i nazwiska zostają przypisane do konkretnego numeru stołu. Tablica informująca o numerze stołu, przy którym znajduje się miejsce konkretnej osoby powinna znaleźć się bezpośrednio przy wejściu na salę.

Jak wybrać papeterię ślubną?

Zastanawiasz się, jak wybrać papeterię ślubną, by współgrała z motywem przewodnim wesela? Jeśli główną dekoracją sali są polne kwiaty lub bukiety w stylu rustykalnym albo boho, warto sięgnąć po papierowe elementy wyróżniające się nawiązującym do dekoracji motywem. Wybór padł na nowoczesny minimalizm i wyrazisty kolor przewodni? Papeteria z oryginalnym zdobieniem, przywołującym na myśl akwarele będzie doskonałym wyborem!

Niezależnie od wyboru motywu należy pamiętać, że zaproszenia ślubne, winietki i plan stołów stanowią całość i powinny być ze sobą maksymalnie spójne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl